Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

İstermisin ecmwfde ul kopartsın gfs deki gibi görüntü :D

peki sen istermisin sistem bir anda yok olmuş

:D 

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Resmi Gönderi

Şaka yaptım.

:)

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"

• Tahmini ull rotam samsun ordu civarından girmesi. Ya da doğu karadenize kıyıya değil denize kadar inip ordan sıyırması. Gfs gece ullyi ülkeye indirmeye devam ederse sabah ecmwfside daha olumlu bir hal alacaktır. Bu haliyle kıyı şeridindeki her ilimiz kar görebilecektir.

• Bir de bu ull peşine 15 16 17 sistemi var hala oturmayan. Bu sistem modellerde görünenden biraz daha batılı inebilecek gibi duruyor gem gibi. Kıyı illerimizde sağlam dekler oluşturabilir. Dam değeri de gayet iyi

• Salih61 hocam hislerime güveniyorum 13-14 sisteminde havadada olsa kar görürüz gibime geliyor sonrası zaten aşırı bir aksiyonlu güzel görüntüler amaya başlarız 15inden sonra :):karyagisli::kralice::kar:

Aslında 13 14 sistemi marmaraya gitse ilerisi için bizim için daha iyi olur.

sistem Doğulu olduğundan sonraki gelen sistemler kafkasa kaçıyor.

Ama bu sistem marmaraya inmeyecek 3 gün önce de dedim yine diyorum en kötü ihtimal batı karadenize iner

Bu sistemi ben hiç önemsemiyorum , tad tuz vermez.Bu bölgeye yakışan bir sistem bu sene inecek buna inanıyorum...geçen sene batı bölgeler aldı bu sene bu bölge alacak kralından bir sistem.

Önümüz için bir değerlendirme yapacaktım gfs bütün dengemi bozdu. Ama şunu söyleyebilirim bu sistemden sonra potansiyeli büyük SİSTEMLER var...

• Aslında 13 14 sistemi marmaraya gitse ilerisi için bizim için daha iyi olur.

sistem Doğulu olduğundan sonraki gelen sistemler kafkasa kaçıyor.

Ama bu sistem marmaraya inmeyecek 3 gün önce de dedim yine diyorum en kötü ihtimal batı karadenize iner

Bu sistemi ben hiç önemsemiyorum , tad tuz vermez.Bu bölgeye yakışan bir sistem bu sene inecek buna inanıyorum...geçen sene batı bölgeler aldı bu sene bu bölge alacak kralından bir sistem.

Önümüz için bir değerlendirme yapacaktım gfs bütün dengemi bozdu. Ama şunu söyleyebilirim bu sistemden sonra potansiyeli büyük SİSTEMLER var...

Bu kış şanslı bölge orta ve doğu karadeniz bana göre bir 8şubat 2020 yaşarız gibime geliyor hocam dahada güçlüsü olabilir :)