Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Biz her ihtimali göz önüne almak zorundayız niye bunu kullanıyoruz demek yanlış olur gfsde ecmwfde ana modellerdir sistemlerde gfsnin ecmwfye döndüğü daha fazla olmakla beraber ecmwfnin de gfsye uyduğu sistemler oldu zamanında yani ecmwf gfsyede uyabilirdi o yüzden sonuçta ana model olan gfsye neden bakıyoruz sorusu yanlış olur.

• güzel güncelleme ama o sonradan gelen sistem için ama GFS çok takla atar daha ama bize kaçacak gibi duruyor bakalım neler olacak

İleriki süreçte şubat sonuna kadar 1 ya da 2 sistem daha ihtimali var 19unda inebilecek olan topu saymıyorum endeksler güzel halde iskandinav ybsi etkinlik gösterecek gibi duruyor haftalık tahminlerden görüldüğü üzerede epey bir soğuk tarafta kalıyoruz gelebilecek sistemlerin bu sistemden daha etkili olma potansiyelleri var ama daha vade var zamanı gelince konuşuruz.

• Bir şey soracağım ben Trabzon Beşikdüzündeyim de geçen sene merkeze göre yer yer 50 cm vardı merkeze göre daha iyi kar alıyor gibi sizce ne olur iyi kar alır mı

• Bir şey soracağım ben Trabzon Beşikdüzündeyim de geçen sene merkeze göre yer yer 50 cm vardı merkeze göre daha iyi kar alıyor gibi sizce ne olur iyi kar alır mı

genelde giresundan yoroz burnuna kadar olan alan trabzonun geri kalanından hep 2 kat fazla yağış almıştır. bence orada yağacak olan kar sizi mutlu edecek düzeyde olur

Merkeze göre daha iyi kar alıyor çünkü sizi Yoroz burnu engellemiyor

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• genelde giresundan yoroz burnuna kadar olan alan trabzonun geri kalanından hep 2 kat fazla yağış almıştır. bence orada yağacak olan kar sizi mutlu edecek düzeyde olur

Emin misin sürmene ve of trabzonun yağış kralıdır kar rekoru bile bizde 130 cm

• Emin misin sürmene ve of trabzonun yağış kralıdır kar rekoru bile bizde 130 cm

Sürmene yukarıda değil mi o ne alaka yoroz burnuyla onu anlamadım

• Windy ecmwf Of'a göre daha fazla kar vermiş beşikdüzüne neyse akşam ki güncellemeyi de bekleyelim de

Of tan biraz Yoroz burnu kesiyor olabilir

• Emin misin sürmene ve of trabzonun yağış kralıdır kar rekoru bile bizde 130 cm

Her gelen sistem aynı mı? Rekor kırıldığı zamanki sistem nasıldı? Muhtemelen orta ve doğu karadeniz sistemiydi direk denizden geldi bulunduğun noktada o kadar kar yaptı. batıdan doğru gelen sistemden trabzon içte kaldığı için çok çok iyi bir kar almaz ki zaten doğal limandır. Akçaabatta zeytin oluyor kardeşim. Konumundan dolayı tipik akdeniz ikimine yakındır içte kaldığı yani yoroz kestiği için.