Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Resmi Gönderi

Paralel sıcak atak vermeyip soğuk üstüne soğuk yağış üstüne yağış veriyor gfs ise bir afrika ardına gole giden bir sinoptik veriyor 2 seçenek var

1. Sıcak + sert soğuk

2. Soğuk + sert soğuk

Tercihim 2.den yana 1.gerçekleşirse ağaçlarımız ve tarım ürünlerimiz canlanıp üstüne gelecek soğuk atak ciddi zararda bulunabilir. 2.gerçekleşirse daha az hasarlı olur. Takipteyim

Evet soğuk ve artı soğuk ağaçların uyanmalarini engeller.

Bu zamanda kısa sürede bile sıcak geçecek bir hafta bile herşeye gebedir.

Ağaçlar şu an hazır kıta beklerler.

• Evet soğuk ve artı soğuk ağaçların uyanmalarini engeller.

Bu zamanda kısa sürede bile sıcak geçecek bir hafta bile herşeye gebedir.

Ağaçlar şu an hazır kıta beklerler.

Aynen hocam havaların soğuk gitmesi ve sıcak atak gelecekse bile kısa süreli olacağından karadeniz deniz suyu sıcaklığını pek artırıcı etkisi yaratmayacağı için oraj sezonu başladığında kıyı kesimlerde oraj durumu zorlaşacak. İç kesimlerde kırmızı kütle varken kıyılara ulaşamaması durumu kıyılara ilerlerken güneyden gelen kütleler eriyor. Cın değeri yüksek kalıyor kıyılarda ve yağışlar hafif şekilde gerçekleşiyor bazen gerçekleşmiyor bile. Geçen sene samsunda birçok kez mayıs ayında zorluk çıkarmıştı iç kesimlerde kırmızı kütleler varken kıyılara ulaşamayıp adamı deli ediyordu :D Yani denizler ne kadar geç ısınırsa kıyılarda oraj ihtimalide azalıyor orajseverler olarak üzülürüz. Tabiki sadece deniz suyuylada ilgili değil mesela önümüzdeki birkaç gün içinde kıyılarda güzel kütle denk gelen yerlerde oraj görülebilecektir :))

• Mart ayında 2 sistem ihtimali aldık her zaman olmaz bu neredeyse sıcak tarafta geçirirdik Mart ayını

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

• Güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli rüzgarın, fırtına (60-80 km/sa) ve yer yer kısa süreli tam fırtına (100 km/sa) şeklinde esmesi tahmin edildiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

MGM samsuna olan uyarısı lodos fırtınası olacak yarın !!

• Tarımcılara buradan uyarı yapalım o zaman.Sıcak havalara aldanmayın Soğuk devam edecek şu anki görüş açısı böyle

• Hayatımda gördüğüm en güzel Mart ayı olabilir

• Güzel senaryolar var Martta böyle senaryolar hatırlamıyorum kolay kolay gördüğümü sürprizlere açık bir mart devamı olacak 2.yarısı açısından bakalım havada da olsa kar görebilecekmiyiz kıyılar olarak senaryolara kalırsa örtü bile olur :'D

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

• Güzel senaryolar var Martta böyle senaryolar hatırlamıyorum kolay kolay gördüğümü sürprizlere açık bir mart devamı olacak 2.yarısı açısından bakalım havada da olsa kar görebilecekmiyiz kıyılar olarak senaryolara kalırsa örtü bile olur :'D

Bana örtü lazım artık 2 kere havada kar gördüm 1 kere örtü oldu eşitlensin durum artık 2-2 bitsin maç

• Bana örtü lazım artık 2 kere havada kar gördüm 1 kere örtü oldu eşitlensin durum artık 2-2 bitsin maç

Valla dediğim gibi takibe açık bir mart 2.yarısı bizleri bekliyor veriler belli modellerde senaryolara yansıyor paralele yansımaya başladı artık soğuk tarafta kalacağımız kesinleşti gibi 20 Mart - Nisan İlk haftası adına

Aynı zamanda Mart sonunda yerde örtü görmek kıyılar adına çok büyük bir efsanedir bence lakin havada görmek bile Mart sonu kıyılar adına efsane sayılabilir.Çiçekler açtı doğa uyandı biraz geç geliyor ama yağışımız bol eğer senaryolardan biri gerçek olursa güzel olanlardan daha ne olsun

• Valla dediğim gibi takibe açık bir mart 2.yarısı bizleri bekliyor veriler belli modellerde senaryolara yansıyor paralele yansımaya başladı artık soğuk tarafta kalacağımız kesinleşti gibi 20 Mart - Nisan İlk haftası adına

Aynı zamanda Mart sonunda yerde örtü görmek kıyılar adına çok büyük bir efsanedir bence lakin havada görmek bile Mart sonu kıyılar adına efsane sayılabilir.Çiçekler açtı doğa uyandı biraz geç geliyor ama yağışımız bol daha ne olsun

ben de o yüzden dedim ya fındıktan kurtardık bu sene diye :D

• D.Karadeniz adına kıyılarda 30 Mart 2014 de kar yağmıştı benim bildiğim hemde sağlam bir kar kıyılar dahil yani Aynısı olabilir Yine benim konumum adına 2012 mart - 2006 Mart tarzı bir şeyler olabilir yani takibe devam

• D.Karadeniz adına kıyılarda 30 Mart 2014 de kar yağmıştı benim bildiğim hemde sağlam bir kar kıyılar dahil yani Aynısı olabilir Yine benim konumum adına 2012 mart - 2006 Mart tarzı bir şeyler olabilir yani takibe devam

2011 yılında 5-6 yaşında dizime kadar gelmişti bir de 2016 veya 2017 de gelmişti en son öyle hatırlıyorum kıyılar

• 2011 yılında 5-6 yaşında dizime kadar gelmişti bir de 2016 veya 2017 de gelmişti en son öyle hatırlıyorum kıyılar

Aynısı konumumda 2012 Martında oldu 50 cm kar vardı yerde sahilde bile 40 cm vardı