Ecmwf-Gfs -Model Paylaşımı Yorumlama

• Beyler bise sorcam bu istanbulda oluşan VORTEKS denen şey bi tek karadeniz de mi oluşuyor yani Marmara denizinde oluşup Bursa Balıkesir taraflarına vurma olasılığı yokmu bu Karadeniz icinmi oluşuyor dadece

bunu bende merak ediyodum bir balıkesirli olarak

• Benimde merak ettiğim soru şu, İstanbul’u geçen dekler marmara denizinde güç kazanarak mı bursa balıkesir civarını etkiliyor ?

Tothenamadı

• O sorunun cevabı basit youtube ye geçen ki VORTEKS li kar yapan sistemin mgm de radar görüntüsü var 4 gün boyunca hızlandırılmış 21 ile 25 i araligi az önce izledim gelen dekller Marmara denizinin yarısında kayboluyor aşağı inse bile çok zayıf yani bu Marmara Denizi orda olmasa bizim şehirler orda olsa hem daha çok kar alirmi siz hemde DEKLER erimeden ulaşırmis bu Marmara Denizi kokmuş ceset gibi yatıyor orda sadece

• Bakalim cevabını ogrenebilcekmiyiz ama bence bu Karadeniz de oluşur Marmara da oluşmaz gibi düşünüyorum çünkü bu Marmara Denizi bahtsız bedevi balıkta yok denizinde

Sanırım bu tarz bir yapının oluşması için daha geniş bir alan gereklidir, o yüzden marmara denizinde oluşması pek olası değil. Geniş bir alan gerekli çünkü vorteks gücünü denizden toplayarak geliyor ama marmara denizinde güç toplayabileceği kadar geniş bir alan yok. Karadenizde oluşan vorteks çok güçlü olursa İstanbul’u geçip sizi vurabilir belki, tam olarak bilmiyorum. Tabi hocalarımı daha iyi bilir ben bildiğim kadarıyla bir şeyler yazdım

Tothenamadı

• Sayın saygıdeğer emektar yıllanmış hocalarım değerli vaktiniz olduğunda şu kardeşlerinizi bilgilendirirseniz çok seviniriz istanbuldan deyiliz Bursa Balıkesir VORTEKS bizdede olusurmu çok merak ediyoruz gelen dekler bizimde vururmu

• Resmi Gönderi

bunu bende merak ediyodum bir balıkesirli olarak

bizim taraf daha cok yazin orta akdeniz(italya) altinda olusan hizli ve ofkeli ab lere tutuluyor. cografya ve etrafimizdaki denizlerin konumuyla alakali. daha derin bilgiyi hocalarimiz yazacaktir.

• Resmi Gönderi

Sayın saygıdeğer emektar yıllanmış hocalarım değerli vaktiniz olduğunda şu kardeşlerinizi bilgilendirirseniz çok seviniriz istanbuldan deyiliz Bursa Balıkesir VORTEKS bizdede olusurmu çok merak ediyoruz gelen dekler bizimde vururmu

Dek başka bir hadise Vortex başka bir hadisi

Gündüz güzel bir açıklama yazarım

"La ilahe İllallah muhammeden resulullah"

"Allahümme salli ala seyyidinâ Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed"

"Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü"