Marmara Bölgesi Yorum Konusu { Sorumlusu Estimator }

• Harici İçerik youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Vortex yine geçen ki gibi avrupa yakası ağırlıklı olacakmış.Yine geçen ki gibi istanbulu seyredeceğiz anlaşılan :(

• Resmi Gönderi

Vortex yine geçen ki gibi avrupa yakası ağırlıklı olacakmış.Yine geçen ki gibi istanbulu seyredeceğiz anlaşılan :(

Kocaeli de bu akşam,gece ve yarın kar yağışı var.Cok yağış olsun inşaallah

• Resmi Gönderi

abi o yagis aninda orada olmak isterdim gunlerdir bekledigim olay. bakalim bu gece sabaha dogru ihtimal var buradada kismet artik. ilk partiden bursa cok faydalanamadi bu gece 2. dalga ne olacak bakalim

• Resmi Gönderi

abi o yagis aninda orada olmak isterdim gunlerdir bekledigim olay. bakalim bu gece sabaha dogru ihtimal var buradada kismet artik. ilk partiden bursa cok faydalanamadi bu gece 2. dalga ne olacak bakalim

Bu tür yoğun yağış dünden beri var.. Yağıyor delicesine, eriyor yağıyor, güneş çıkıyor ,tekrar başa dön yine yağış.

Velhasıl güzel aksiyonlu yağışlar var Gebze de

Vortex bize yaramıyacak heralde ya hala kar yok bende yağmıyor 1 cm bile yok😔

Yağar dediler ya,baktılar abim

• Bursa ve Balıkesir’de Kuvvetli Kar Yağışları Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Kar Yağışı

Beklendiği Yer

Yapılan son değerlendirmelere göre; 12.03.2022 Cumartesi günü kuzey ve batı kesimleri başta olmak üzere Bursa’da, Cumartesi gece saatlerinden itibaren Balıkesir’de kuvvetli kar yağışları bekleniyor. Pazar günü sabah Balıkesir’de, akşam saatlerinde Bursa’da etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

• 12 Mart gece sabah tahmini

Vorteks öncesi son hazırlıklar yapılıyor. Bu gece ile sabah 9 saatleri arasında rüzgar karayele dönüyor ve çokta etkili olmayan dek şartları ile Doğu Marmarada karın aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Bursa'nın kuzeyi boyunca seyrekler dekler görülecek, bu deklerin Sakarya ve Kocaeli'nin kuzey kesimlerinde biraz daha etkili olması bekleniyor. Bölge genelinde ise bu saatler aralığında buzlanma ve don bekleniyor.

Bu saatlerden sonra Vorteks ufuktan belirmeye başlayacak ve güneye doğru hareket ediyor olacak. Büyük oranda etkilenecek yerler az çok belli oldu ancak son rütuşları tamamlamak için bu akşam yada gece güncellemelerinin ardından tahminleri sizlere sunmayı planlıyorum.

• SİBİRYA TRENİ KALKIYOOORYviswO.jpg

Artık cm olayları na geçebiliriz Yaklaşık cm vermek gerkirsede, İstanbul kıyılar için en az 15 iç ve kuzey kesimleri için 35 cm civarı öngörüyor model ama ben deklerin süresiniin uzayacağını ,tam bir vortex olmasada ki bu ancak 1 gün öncesinden netleşir en kötü ihtimalle vortex etkili kar yağışı olacağını tahmin ediyorum,

Buda 20-60cm arasında örtü oluşturabilir.

Marmara bölgesinin doğusunda kar miktarı daha cok olacaktır şuan gözüken sistemin merkezi bura

UqRZFdnQ.jpg

Bu tahminim hala geçerliliğini koruyor buna artı olarak yarın öğle saatlerinde başlayacak yağışların saatlerce süreceğini söyleyebilir