merih tarafından yazılan gönderiler

UsTaD emin ol bende sabırsızlanıyorum. Amatör olarak tahminlerimizi yazıyoruz , meteoroloji sistemimiz de bizler gibi tahmin yapabilse de önceden tedbirler alınabilinse.. işini , mesleğini ve hobisini en iyi yapanlar bu dünyada hep ileriye gidebilmiştir. Forum olarak zirveye taşıyacaktır bizleri diye düşünüyorum , modeller destekledikce bizler de bilgileri aktarıyoruz ( tamamen hobi işi ).

Örnek ; MGM dün geceden itibaren İstanbul'a yağmurlu diyordu , güneşten gözümüzü açamadık ..

EmreKaya kardeşim , kuvveti konusunda şüphemiz yok fakat Allah'ın takdirine de sual olmaz diyebilirim. Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası ile :sibirya kurdu: aynı anda giriş yapacak gibi duruyor ve dediğim gibi Akdeniz üzerinden gelen aşırı yağışlı hava ile birleşiyor , enteresan olaylar ile karşı karşıya kalacağız.

Sinan benim bu yorumları destekleyecektir..

Sistem bağıra bağıra geliyor Sinan , kimseye kulak asmadan devam ediyoruz..

Kanada da bulunan yakın bir arkadaşım , yerel hava olaylarına üzerine çalışıyor ve sistemlerin nasıl çalıştığını gösterdi , gfs ve diğer modeller hep kararsız kalıyormuş (yalancı durumuna düşmemek için) , nem modellerine baktığımızda ise İstanbul'da 29 Ocak tarihinde girdi yapacak efsane soğuk sistemi görebiliyoruz. 28 ocakta ise sistem kendini hissettirmeye başlayacak. Modelleri paylaşmak isterdim ama yasal olmadığı için paylaşım yapamıyorum , ücretli üye olmak gerekiyor.. Sinan bey e olan güveninizi kaybetmeyin , tam isabet geliyor dev canavar :)

Diğer modellere 7 gün içinde yansır.

EmreKaya Kardeşim teşekkür ederim. Saygı ve sevgi tahminlerin ötesindedir. Sinan Bey'in tahminlerine sonuna kadar destek çıkıyorum. Her şeyi veren ALLAH ' tan ümit kesilmez. Tüm forum yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ederim. Havaların sesi ailesini tahminler konusunda en üst seviyeye taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Birlikten kuvvet doğar..

Gelelim 28 ocak sistemine , bu konunun sahibi Sinan Bey'in değerli bilgilerini beklemede kalın.. efsane yakında diyor , bende sonuna kadar arkasında duruyorum. Aksi durumu kanıtlar ispat var mı ? yok .. peki bizi kanıtlayacak Sibirya ve Akdeniz yağış sistemi var mı ? Var .. konu açık ve net.. Sabır diyelim , dua edelim.

Youtube ' da izlenmek için yapılan her şeye lütfen inanmayın. 1987 Mart ayı tam bir kabus olmuştu hatırlarsanız. Küresel ısınma falan değil de daha çok küresel bir soğumaya giriyoruz , nem modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Gün vakit gelmeden hiç bir olumsuzluğa inanmayın.

Sinan

Güzel değerlendirmelerin için ve aranıza katıldığımdan dolayı onur duyuyorum. Kesinlikle hava olayları tahmin olarak yürütülmekte (belki bir anlık rüzgar dönümü sonrası yarın bile kar yağabilir) olup net cevap veremiyoruz. Temennimiz tahminlerimizin doğruluğudur , eminim ki sende ben de veya bir başkası da ortak çıktılardan ve geçmişte yaşanan modelleme örneklerinden faydalanıyoruz. İnşallah sistemimiz ters düşmeyecektir diyorum. Birlikte daha detaylı tahminler yapmak için her zaman yanınız da olduğunuzu bildirmek isterim. En azından diğer bazı tahmin siteleri gibi kafadan uydurma yapmıyoruz. Emek her zaman saygı ister.

Teşekkürler.

Sinan Bey Merhaba ,

Öncelikle değerli tahminleriniz ve tutarlılık oranınızın yüksek olmasından dolayı sizlere teşekkür etmek isterim. Amatör olarak ilgilendiğim hava olaylarını daha kapsamlı bir hale getirebildim en sonunda. 28 Ocak tahmininize ilave olarak şunu belirtmek isterim ki ; Sibirya üzerinden gelecek aşırı soğuklar ve Akdeniz üzerinden gelecek aşırı yağışların muhteşem bir kar yağışı bırakacağını Marmara bölgesi özeli için söyleyebilirim. Efsanenin efsanesi olacaktır bu sistem tahmininiz. Ayrıca İstanbul genelinde çok değişik bir yağış takip ediyorum 29 ocak itibari ile başlayıp 12 şubata kadar aşırı soğuk ve yağışlı bir sistem , tam bitti derken yeniden kükreyecek ve sahil kesimlerinde minimum 25 cm örtü yapacaktır. Yüksekler için 50 cm ve üzeri diyebilirim. Dediğim gibi bunlar şu anki verilere bakılarak söylenebilecek tahminlerdir. Vade yaklaştıkça daha fazla kar yağışı da olabilir , sistemi kaybetme ihtimalimiz de bulunabilir.

Tekrar teşekkür eder , tahminleriniz de başarılı olmanızı arzu ederim.