Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Ayın 6'sı gibi beklediğim sistem herkes gibi benide sekteye uğrattı artık iklim değişikliğinin zararlarını bizlerde görüyoruz.havanın garantisi olmaz Olamaz sadece bize sunulan verilere göre tahmin yapmaktayız.günde 4 güncelleme olan GFS ve günde 2 güncelleme olan ECMWF bunların model anlamında en yetkili modelleri herşey model değil modellere yansıtan parametreler mevcut iç yapısına girince resmen fizik ve matematik derslerinin karışımı gibi olduğunu düşünün.o yüzden kimse ben bildim ben tahmin ettim ben yaptım diyemez.şimdi gelelim asıl konuya modellere yansıyan ayın 15'inden sonraki soğuk ataklar her güncelleme değişecek ancak ben karadeniz sahil hattına geçtiğimiz sistem gibi süpriz kar yağışları bırakacağını düşünüyorum eger süprizsiz bir kar yağışını soruyorsanız şubat ayını beklememiz lazım (Geç gelen Kış-Geç Gelen Yaz) tezi artık geçerlidir benim için bekleyelim görelim NAO'yu takip edelim.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Cerkes55 (5 Ocak 2022 17:10).

• Ocak olmazsa şubat olabilir takibe her daim devam doğu karadeniz kıyıları için sağlam kar bekliyor musun diye sordum şubat ayında bekliyorum yazdı

indir (2).png

Ocak sonu gösterir herşeyi tahminimce ;) Ocak kapanmadan havada karı görürüz, ki kadir emre hocam burda ocağın 15,16,17,18,19 tarihlerini demiş sanırım zaten bu tarihlerden sonra Ocak diye birse kalmadı 😁

• Ocak sonu gösterir herşeyi tahminimce ;) Ocak kapanmadan havada karı görürüz, ki kadir emre hocam burda ocağın 15,16,17,18,19 tarihlerini demiş sanırım zaten bu tarihlerden sonra Ocak diye birse kalmadı 😁

Kadir Emre hoca ocağın son bir haftası sistem görünme ihtimali olabilir demişti video da ama özellikle şubattan çok umutluyum diye eklemişti

• Kadir Emre hoca ocağın son bir haftası sistem görünme ihtimali olabilir demişti video da ama özellikle şubattan çok umutluyum diye eklemişti

Dağlara yağan kardan biz grapuel veya kky görürüz diye tahmin ediyorum ancak Karadeniz sürprizlere açıktır orasını bilemiyorum işte ;( izleyip göreceğiz.

• Doğu karadenizli arkadaşlar ecmwf 240dan korkmuş olabilir abnin patladığı konumdan dolayı ancak korkulan senaryo olmayacak devamı olsa ab akdenizde doğulardı B)

Kimse üzülmeyecek inşallah

• Fevzi hocam hayırlı cumalar geçen yıl şubatta aldığımız sistem gibi bir sistem yakalayabilirmiyiz Samsun olarak ne dersiniz

• Fevzi hocam hayırlı cumalar geçen yıl şubatta aldığımız sistem gibi bir sistem yakalayabilirmiyiz Samsun olarak ne dersiniz

Bakalım eğer bu sistem gelirse her yeri ihya edebilir. Daha iyisi neden olmasın ;)