Güneydoğu Anadolu Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Evet arkadaşlar bu sistemin geleceğini 17 18 Ocak civarı bir mesajimda değinmiştim. Sistem başta tipik Balkan sistemi tadında değildi gfs çok güzel çıktılar verdi lakin nasip değilmiş. Ben ne yazik ki bu sistemde örtüluk kar beklemiyorum batı iller dışında en fazla havada görür Diyarbakır. Şanlıurfa ise ne yazık ki kar göremez siverek civarı haric bölgenin batisi daha şanslı soğuk girişine yakın olan Adıyaman Gaziantep ikilisi bir şeyler koparabilir miktarı fazla olmaz. Gelelim şubata sswnin yaşandığı muhabbetini çoğunuz zaten biliyorsunuz. Ben şubatta Sibirya bekliyorum defalarca dedim. Azor kutup yükseği ile birleşebilir İzlanda civarındaki siklonlara takılmayın azor guclenirse alayını ezer ki zaten çoğu balon. Yani asıl kış şubatta. Önümüzdeki sene ise Sibiryanın artık daha çok çalışacağını düşünüyorum yani kış şubatta başlamayacak donacagiz. Kalın sağlıcakla

• ANLIK GÖRÜNTÜDE Mardinin yüksekleri için örtü ihtimali mevcut(15-20cm). Diyarbakır'ın kuzey ilçeleri(hani Ergani Kulp Çüngüş Lice) 20-25cm civarı örtü alacak miktara takılmayın değişebilir.Sirnak ve Siirt merkez inşallah örtüye kavuşacaklar.Pazar günü belirttiğim yerlerde rüzgar hamleleri 40km civarı olacak olacak (tipi).

• ANLIK GÖRÜNTÜDE Mardinin yüksekleri için örtü ihtimali mevcut(15-20cm). Diyarbakır'ın kuzey ilçeleri(hani Ergani Kulp Çüngüş Lice) 20-25cm civarı örtü alacak miktara takılmayın değişebilir.Sirnak ve Siirt merkez inşallah örtüye kavuşacaklar.Pazar günü belirttiğim yerlerde rüzgar hamleleri 40km civarı olacak olacak (tipi).

Hocam şırnak şenoba köyüne yağacak mı bakabilirmisin

• Cuma gecesi kar alırsınız sabah ısınma görünüyor eğer gerçekleşmezse güzel örtü alacaksınız Pazar günü saf kar alacaksınız miktari az görünüyor belli olmaz tabi

• Mkaymaz21 hocam konumuma kar görünüyormu

Şuanki görüntüde çok zor görünüyor.Pazar sabahi kar ihtimali biraz daha yüksek.Gfs düzelme eğilimini gösterdi.Cok takip edemiyorum ecmwf bizim bölge için daha iyi görüntüler sunuyor.Dedigim gibi senin konumun için şuanki görüntüde pazar sabahi hariç diğer günler kar için çok zor.

:I

• Şuanki görüntüde çok zor görünüyor.Pazar sabahi kar ihtimali biraz daha yüksek.Gfs düzelme eğilimini gösterdi.Cok takip edemiyorum ecmwf bizim bölge için daha iyi görüntüler sunuyor.Dedigim gibi senin konumun için şuanki görüntüde pazar sabahi hariç diğer günler kar için çok zor.

hocam pazar sabahı yağıs nasıl