• Resmi Gönderi

Biraz yaşlı ve eski seçtim ilginç olsun dedim. Fazla eski etmişim :D
    1.Kempes Arjantin milli
    2.Cubillas Peru milli
    3.Litbarski Alman Milli
    4.Romario Brezilya milli
    5.Cruyf Hollanda milli

• Resmi Gönderi

Negredo yu bonservisiyle almak için İspanyaya gidilmiş, bitmiş değil transfer,
    Galatasaray yerli transfer için 6 oyuncuyla temasta.
    Fenerbahçe Perez ile ilgili..Arsenal satacak ama alınırmı bakalım.
    Aboubakar pahalı geldi FB.. Seri A da forvet aramaya, takibe devam.. Kjaer gitti hedefte Milandan Gustavo Gomez var,
    Yarın Başakşehir sahaya çıkıyor.. Brugge maçında bolşans dileyelim.. İlk maç 3.3 sonuçlanmıştı. Saat 20.45 te maç..
    Avcı"analizlerimizi yaptık hazırız diyor" Avcı elindeki çalışma programını Milli takıma versin :thumbup: hemen astık adamı milli takımda.. Avcı hertürlü başarır

• Resmi Gönderi

Sabah sabah kimse de yok zaten..Az sağa sola çamur atem :ehuehu: :ehuehu:
    En sevdiğim canım Milli takım için bir iki kelam edelim(son göreve geldiğin de,ağzımdan çıkmış"bu benim Milli takımım değil,ego takımı"diyerek,maçlarını hem heyecanla hemde kızgınlıkla izlemiştim.Netice de gönlümün takımı hiç sahaya çıkmadı.Top toplayıcı sayılacak adamlar milli oldu bu arada..Şimdi tam benim Milli takımım olacak,oldu,olur mu? bilemem..
    Allah var ,deniyor ki TFF başkanı"hocam bu bir Milli davadır,4 maç var ve siz iki görevi de yürütebilirsiniz"demiş Güneş ise "başkanımdan müsade alın"demiş.
    Sayın TFF Başkanı ve cümbür cemaati,ne demek istediniz? Şu demek mi oluyor? "zaten zor bir şey değil ,iki görev yapılabilir(zamanın da edenler oldu) 4 maç var pek sıkıştırmaz" Yahu evet Milli takımın kaç maçı olur yılda? Kaç kritik süreçte,kaç defa olağan toplantısı,antremanı,kriz masası kurulur,olur..Yazdım daha önce de,Milli takım çalıştıran bakkal,kasap,eder yanın da 7/24 fırın işletir demiştim..
    Madem sizce de kolay olduğu kabul gören bu görev için,neden tır dolusu para ödenir görev verdiğiniz kişiye? 2013 senesinden bu yana 44 maç oynanmış ..Gazozuna,Özel güzel maçlar da için de ,benim cahil matematik ile edersek ,ayda bir maça denk gelir :thumbup: Bir de üst üste maçlar oynandığı zamanlar da(lig bile ertelenir ya) yatış alanı epey genişliyor..Bir maç et al başını cehennemin dibine git,arayan yok soran yok,görev yok,antreman yok..Ortalık benim gibi manyak dolu olduğundan epey karıştı,şimdi de TFF tazminatı ödememek için yollar arıyormuş ,günaydın beyler :alkis: :thumbsup:

• Resmi Gönderi

Dün dönen rakamları okudum ,tazminat ile alakalı cidden çok yüksek miktarlar,ülke içinde açlık sınırı ile yaşayan o kadar yurttaş varken böylesi büyük miktarlar doğru ise bence bir daha düşünülmeli

Az bile yazılmış abim benim..Bu site ve başka yerler de sık sık yazıyorum.1 milyon tl hemen hemen aylık..Kaç kişinin asgari ücreti ve ne kadar saat ,gün çalışarak kazanılıyor bu ücret :cursing:

• Resmi Gönderi

Az daha yazem şuraya, şimdi eğri oturup doğru konuşalım.Ayrılan Teknik sorumlu bu tazminatı haketti mi?HAYIR,TFF vermese yerinde bir karar olurmu ?EVET
    Olmadı yav whistling.png şöyle edelim TFF tazminatı vermenekle haklı mı? DEĞİL,Ayrılan Teknik sorumlunun tazminatı almak hakkı mı? EVET :kahretsin:
    Sen sözleşmeye koymuşsun be arkadaş,hukuken haklı adam,alır çıtır çıtır yer bu parayı..Vermesin TFF işi mahkemeye götürsün hiç olmazsa "mahkeme verdi,vermedi"olsun..
    Maşallah daha önce ve şimdi de "önemli değil,milli görev şu kadar almasam da olur"dediğini duymadık ayrılan teknik adamın.
    Eski bir yazıdır..2014 yılına ait ve nasıl bir sözleşme okuyalım..Mutlaka bilen ve okuyanlar olmuştur ama rakamlar abuk olduğundan insan sonradan okuduğunu unutup"yok deve"diyebir
    Ah gözü körolasıca Napolyon,nettiysen sen ettin üle
    :/

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF ile 5+2 yıllık mukavelesi gereği toplam 24.8 milyon Euro kazanacak. Terim'in yıllık maaşı ise 3.5 milyon Euro'ya denk geliyor.
    EURO 2016 Elemeleri'ne çok kötü bir başlangıç yapan Ay-Yıldızlılar, Letonya'yı da yenemedi. Üst üste alınan kötü sonuçlar üzerine istifaya davet edilen tecrübeki teknik adam, 5+2 yıllık mukavelesi gereği toplam 24.8 milyon Euro garanti ücret kazanacak.

YILLIK 3.5 MİLYON EURO
    Akşam Gazetesi'nden Şafak Kayarlar'ın 20 Kasım 2013 tarihli haberine göre; Terim, ' Türkiye Futbol Direktörü sıfatıyla' Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) 3 milyon 500 bin Euro'luk ücretini 12 eşit taksitte alacak. Başarıya endeksli bir sözleşme imzalayan deneyimli teknik adam, +2 yılda ise yüzde 5 zam alacak, Milli Takım'da 3 milyon 675 bin Euro'ya çalışacak. Yani Terim, 7 yılda 24 milyon 850 bin euro net para alacak.

İLK YILINDA KOVULURSA 15 MİLYON EURO ALACAK
    Sözleşmeye göre Terim, ilk yılında kovulursa toplamda 15 milyon 839 bin Euro alacak. Tazminatı çalıştığı her yıl arttıkça azalacak. İşte Terim ile TFF arasında imzalanan o sözleşme:

SÖZLEŞMENİN KONUSU:
    Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü, 'TÜRKİYE FUTBOL DİREKTÖRÜ' sıfatı ile görev yapacaktır. İş bu sözleşmeyle Türkiye Futbol Direktörü ile Federasyon arasındaki çalışma koşulları ve tarafların da karışlıklı hak ve yükümlülükleri düzenlenmektedir.

SÖZLEŞMENİN SÜRESİ:
    İş bu sözleşme 15.11.2013 ile 15.11.2018 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Federasyon bu sürenin bitiminden 1 ay öncesine kadar sözleşmenin 15.11.2020 tarihine kadar uzatılması hakkına tek taraflı olarak sahiptir.

ÜCRET VE PRİMLER:
    Federasyon, Türkiye Futbol Direktörü'ne her bir sözleşme yılı başına yıllık net 3 milyon 500 bin Euro (Üçbuçukmilyon Euro) ödeyecektir. Federasyon tek taraflı olarak sözleşme uzatma hakkını kullanması halinde sabit ücret her yıl başına yüzde 5 oranında artıracaktır. Ücrete ilişkin her türlü yasal ödenti federasyon tarafından aynen yapılacaktır. Ücretler ait olduğu ayın son gününde eşit taksitlere bölünmek suretiyle ödenecektir. (Terim'in aylığı 291 bin 66 Euro'ya geliyor)

PRİMLER
    "Türkiye Futbol Direktörü yönetimindeki A Milli Takım'ın Dünya Kupası finallerine katılması halinde ayrıca 750 bin Euro... Dünya Kupası gruplarında son 16'ya kalması halinde ayrıca 750 bin Euro.... Dünya Kupası çeyrek finaline kalması halinde ayrıca 250 bin Euro... Dünya Kupası yarı finaline kalması halinde ayrıca 500 bin Euro... Dünya Kupası şampiyonu olması halinde ayrıca 1 milyon 500 bin Euro Türkiye Futbol Direktörüne ödenecektir."

Terim'in sözleşmesi iki nüsha halinde hazırlandı.

Terim'in imza töreninde medyaya yansıyan sözleşmenin ilk sayfasında Dünya Kupası primi var. İkinci bölümde ise Avrupa Şampiyonası başarıları ile ilgili ücretler anlatılıyor. Diğer başarı primlerinin de olduğu 2. sayfada Avrupa Şampiyonası için primlerin Dünya Kupası rakamlarına yakın olduğu, 250 bin Euro daha az prim belirlendiği öğrenildi. Yani Terim, 2016'da Türkiye'yi Avrupa Şampiyonu yaparsa 3 milyon Euro civarında prim alaca

• Tek taraflı bir fesih söz konusu olduğu için ,Terim hem tazminat hakkı hemde işsizlik ödeneği de alır bu işin hukiki boyutu ama ödenen rakamlar çok yüksek olduğu için ,Fatih hoca yapılan sözleşmenin tazminat kısmını reddeder ise ortada dönen bu dedikodular son bulur ki Fatih hoca bununla alakalı bir açıklama yapar çünkü çok da yıpratıldı bu dönemde ,sonuçta bu ülkede yıldızı parlayan birkaç insandan birisi Fatih hoca o yüzden eleştiri yaparken yıkıcı olmamak gerek ,çıkardığımız değerlere sahip çıkmak gerek çünkü her zaman çıkaramıyoruz malesef böylesi değerler