Karadeniz Bölgesi Meteorolojik Hava Durumu Yorum Konusu

• Madem rakip istiyorsun ben gelirim. Tabi dostluk içinde bir rakiplik :D

Ben işin gırgırındayım zaten ? daha fazla katılım olmasını istiyorum bu forumdaki yarışmalar bence daha fazla katılımı hakkediyor

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Fevzi Burak Hocam Boluda ilerleyen saat ve günlerde kar yağma olasılığı varmı

Hocam Batı Karadeniz’e soğuk hava girdi mi bana göre Bolu konumu dolayısıyla kar alma olasılığı yüksek ama ben amatörüm o yüzden bir Aurora Borealis hocam siz arkadaşa yardım edebilir misiniz

لا إله إلا الله محمد رسول الله La İlahe İllallah, Muhammedün Resulullah

Efsane Kar Sistemi Beklerken ...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mustafa28 (16 Mart 2021 21:51).

• GFS Yarın 15:00'dan Cuma Akşama kadar aralıklarla Boluya kar vermiş

ECMWF Karla karışık yağmur zamanla kar demiş Cuma öğlene kadar İcon yarın öğlen itibariyle Perşembe akşama kadar kky ve zamanla sulu kar demiş havada da olsa kar görecektir yani benim tahminim Eser14

:onay: Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow :kas:

:koşma: Chasing the Siberian Husky :bakış:

:kar::kralice::türkiye::coksoguk: :karyagisli:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Aurora Borealis (16 Mart 2021 21:53).

• yağış durumları karışık olduğu için bugünlük söyleyecek olursam akşama doğru başlayabilir ve akşam saatlerinde geceye kadar kar yağışları görülebilir gibi duruyor modellere göre ancak icona göre ise perşembe öğle saatlerine kadar sürebilir gözüküyor dediğim gibi yağış durumları da modellerde karışık gözüküyor ancak havada kar görme olasılığınız çok yüksek diyebilirim yağış durumuna bağlı olarak 'anlık' ince örtüde oluşabilir sağlam bir kütle olursa kar yağarken mesela

Fevzi Burak Hocam Boluda ilerleyen saat ve günlerde kar yağma olasılığı varmı

• Ay sonu için sinyaller güçleniyor nisanda da aksiyon yaşatabilecek soğuk dalga olabilir şu dönemde veriler bile o kadar karışık ki daha 3 4 gün sonra sıcak atak olacak mı olmayacak mı bu bile hala kesinleşemedi soğuk devam diyen senaryolar kadar kısa süreli sıcak atak olur diyende var. Tam bir kaos ortamı

• Ay sonu için sinyaller güçleniyor nisanda da aksiyon yaşatabilecek soğuk dalga olabilir şu dönemde veriler bile o kadar karışık ki daha 3 4 gün sonra sıcak atak olacak mı olmayacak mı bu bile hala kesinleşemedi soğuk devam diyen senaryolar kadar kısa süreli sıcak atak olur diyende var. Tam bir kaos ortamı

Hayırlısı olsun kar yağarsada don olmaz inşallah bütün ağaçlar çiçek açmaya başladı

❤💙 EN BÜYÜK TRABZONSPOR ❤💙

• Hayırlısı olsun kar yağarsada don olmaz inşallah bütün ağaçlar çiçek açmaya başladı

fındık bence bu sene yok yanar hep

• WXCHARTSın GFS uygulaması Giresun merkeze 24 Mart 03:00 sularında Kuvvetli kar göstermiş hocam değişir mi evet ama böyle bir şey var mı Fevzi Burak hocam

• WXCHARTSın GFS uygulaması Giresun merkeze 24 Mart 03:00 sularında Kuvvetli kar göstermiş hocam değişir mi evet ama böyle bir şey var mı Fevzi Burak hocam

valla diyorum ya durumlar çok karışık gözüküyor şu 1 2 gün daha geçsin biraz daha net konuşabiliriz en azından ancak gfs ana çıktı kendisi kar dereceleri vermemiş giresuna o wxchartsta çözünürlük az ondan dolayı iç kesime vermiştir o yağışı takılmayın ona şimdilik 24ü modellere göre çok uzun bir vade ben mart son haftayı 26sından sonrasını biraz daha sert atak açısından olabilir diye düşünüyorum

• valla diyorum ya durumlar çok karışık gözüküyor şu 1 2 gün daha geçsin biraz daha net konuşabiliriz en azından ancak gfs ana çıktı kendisi kar dereceleri vermemiş giresuna o wxchartsta çözünürlük az ondan dolayı iç kesime vermiştir o yağışı takılmayın ona şimdilik 24ü modellere göre çok uzun bir vade ben mart son haftayı 26sından sonrasını biraz daha sert atak açısından olabilir diye düşünüyorum

hocam aslında ben de asıl sürprizi 26 sından sonra bekliyorum

• Doğu Karadeniz sahilleri 23 ünden sonrası günleri beklesin hareketli günler yaklaşıyor bana göre

• gfs napıyorsun? ana çıktı çok sağlam bir sistem verdi ay sonuna maalesef bu sinyaller az değil öncelikle önümüzde bir sıcak atak oluşacak 22sinde en çok etkisini gösterecek bölgede yüksek sıcaklıklar görülecektir. 23ünden itibaren ise ağırlıklı olarak orta ve doğu karadenizde kuvvetli yağışların oluşacağı öngörülüyor. Batı karadenizde de güzel yağışlar olacaktır. Bol aksiyonlu günler kapıda. 24ünden itibaren blokaj olacak soğuklar ve yağışla tam kış günlerini yaşayacağız iç ve yüksek kesimlerimizde kar yağışları gerçekleşmesi muhtemeldir bu dönemde.